Nordvest

Kontakt os

NordvestLIV

Gl. Kongevej 60, 16., 1850 Frederiksberg C

Tlf. 33 88 88 88

Mail Annoncer | ann@nordvestliv.dk

Mail Redaktion | redaktion@nordvestliv.dk

REDAKTION:

Debatindlæg og pressemeddelelser sendes til: redaktion@nordvestliv.dk

Journalist Rebecca Veinø Johansen | Tlf. 41 42 12 00 | rebecca@nordvestliv.dk

Journalist Simon Schmidt | Tlf. 41 78 74 31 | simos@nordvestliv.dk

Digital redaktør Simon Reenberg | Tlf. 28 83 46 07 | simon@nordvestliv.dk

Chefredaktør Jesper Gisli | Tlf. 30 50 48 16 | jesper@nordvestliv.dk

ANNONCER:

Medieansvarlig Lene Johnsen | Tlf. 21 26 03 40 | lij@jfmedier.dk

Medierådgiver Christa Busk | Tlf. 41 37 02 11 | cbu@jfmedier.dk

Medierådgiver Pia Tappe | Tlf. 23 81 38 88 | pit@jfmedier.dk

Kommerciel chef Dennis Rasmussen | Tlf. 28 89 23 00 | denra@jfmedier.dk

PRIVAT- OG TILLYKKE-ANNONCER:

Tlf. 63 45 22 77 | servicecenter@jfmedier.dk

DØDSANNONCER OG TAKSIGELSER:

Tlf. 79 12 47 00 | afdode@jfmedier.dk

INSTAGRAM ANBEFALINGSUNIVERS / @byens_bedste_liv:

Journalist Sine Bindslev Caspersen | Tlf. 25 45 46 95 | sine@kobenhavnliv.dk

EVENT- OG ARRANGEMENTREDAKTIONEN:

Eventjournalist Malue Henriksen | Tlf. 25 45 66 53 | malue@kobenhavnliv.dk

nærdemokrati

Stine cyklede byen tynd for at samle sine underskrifter: 'Det er alt for svært at få opstillet borgerlister til kommunalvalget'

Coronavirus - Seneste nyt

Forsiden netop nu
Parkering

Hemmelig parkeringskælder: 155 tomme parkeringspladser bag lås og slå

Byudvikling

Vil de nye parkeringsregler i Nordvest løse problemerne?

Samfund

Stjerneadvokat hyrede sig selv for skattekroner - men borgmester kan ikke svare på, om hun synes, det er okay

Kultur

Børge har været død i 83 år: Nu sender han stort millionbeløb til barndomsklub

Det sker

Du kan nå det endnu: Arrangement på Charlottenlund Travbane

Samfund

Hærværk: Hvorfor?

Butiksnyt

Betina åbner ny kaffebar i Nordvest: Vil gøre op med dyr kaffe

112

Hold skarpt øje med "mistænkelig" varevogn

Skattekroner

Stjerneadvokat afsløret i dobbeltrolle: 'Jeg kan ikke sige, at det er bevidst snyd. Men det er en mistanke, man kan få'

Samfund

Karin er frivillig på afdeling, hvor patienter er uhelbredeligt syge: Det er bevægende

Byudvikling

Hvornår kommer der et nyt S-skilt på Nørrebro Station?

Politik

Vikingehær, hamp og kærlighed: Se hvem du kan stemme på til valget