Nordvest

Kontakt os

NordvestLIV

Gl. Kongevej 60, 16., 1850 Frederiksberg C

Tlf. 33 88 88 88

Mail Annoncer | ann@nordvestliv.dk

Mail Redaktion | redaktion@nordvestliv.dk

REDAKTION:

Debatindlæg og pressemeddelelser sendes til: redaktion@nordvestliv.dk

Journalist Rebecca Veinø Johansen | Tlf. 41 42 12 00 | rebecca@nordvestliv.dk

Digital redaktør Simon Reenberg | Tlf. 28 83 46 07 | simon@nordvestliv.dk

Chefredaktør Jesper Gisli | Tlf. 30 50 48 16 | jesper@nordvestliv.dk

ANNONCER:

Medieansvarlig Lene Johnsen | Tlf. 21 26 03 40 | lij@jfmedier.dk

Medierådgiver Christa Busk | Tlf. 41 37 02 11 | cbu@jfmedier.dk

Medierådgiver Pia Tappe | Tlf. 23 81 38 88 | pit@jfmedier.dk

Kommerciel chef Dennis Rasmussen | Tlf. 28 89 23 00 | denra@jfmedier.dk

PRIVAT- OG TILLYKKE-ANNONCER:

Tlf. 63 45 22 77 | servicecenter@jfmedier.dk

DØDSANNONCER OG TAKSIGELSER:

Tlf. 79 12 47 00 | afdode@jfmedier.dk

INSTAGRAM ANBEFALINGSUNIVERS / @byens_bedste_liv:

Journalist Sine Bindslev Caspersen | Tlf. 25 45 46 95 | sine@kobenhavnliv.dk

EVENT- OG ARRANGEMENTREDAKTIONEN:

Eventjournalist Malue Henriksen | Tlf. 25 45 66 53 | malue@kobenhavnliv.dk

Forsiden netop nu
Nordvest

Børn bygger egen skaterrampe ved Smedetoften

KULTUR

Populær tradition for børn vender tilbage: I år er alt næsten som det plejer

Natur

Københavnerne vil hjælpe naturen i stort projekt – og du kan være med

Butiksnyt

Raske Penge sælger Raske Planter: Hamp til hele landet fra et lager i Nordvest

Samfund

Efter stort fald under corona: Nu er indbrudstyvene tilbage

Miljø

Gode trafikale forhold på Tagensvej har lange udsigter: Det ene projekt overtager det andet

Byudvikling

Central vej lukker i årevis: - Vi gør, hvad vi kan for at hjælpe folk